fbpx
reclama youtube lumeasatuluitv

De ce nu se ieftinesc carnea și pâinea la raft, când se prăbușește prețul la producător?!

Share Button

pret-carne-raft

Am vrea să răspundem împreună următoarei întrebări: în condițiile unei fluctuații accentuate a prețului cărnii de porc la producător, cu episoade de prăbușire la jumătate a acestuia (de la 6,2 lei/kg la 3,3 lei/kg), cu un TVA scăzut la 9%, s-a simțit/se simte și la galantar aceeași oscilație a prețului? Răspunsul vine aproape automat: NU. Sau într-o foarte mică măsură. Același exercițiu îl vom face și pentru grâu-pâine.

PREȚ CARNE DE PORC

Prețuri carne porc la livrare (fermă)

Piața cărnii de porc a avut mari fluctuații ale prețului de livrare la producător: 6-6,2 lei/kg în viu, în octombrie 2014 (declarație Alex Jurconi, președintele Federației Naționale Pro Agro); 5,28 lei/kg, în decembrie 2015 (declarație Vladimir Mănăstireanu, directorul executiv al Asociației Române a Cărnii); 3,5 lei/kg, în februarie 2016 (comunicat Asociația Crescătorilor și Exportatorilor de Bovine, Ovine, Porcine din România); 3,3 lei/kg-3,8 lei/kg, în aprilie 2016 (declarație fermier Mircea Curelea, Buzău); 6,2 lei/kg, în iulie 2016 (declarație Alexandru Mladin, Gromfid SRL Prahova). Cheltuiala cu un kilogram de carne de porc se ridică la 5-5,3 lei/kg.

Evoluție TVA

Taxa pe valoare adăugată s-a instituit, inițial, la valoarea de 19%. La 1 iulie 2010, TVA s-a majorat la 24%. La 1 iunie 2015, taxa la alimente, deci și în cazul cărnurilor, s-a micșorat la 9%.

Randament carne porc

Teoretic, dintr-un porc de 100 kg în viu, cu slănină dorsală într-un strat de 10 mm, 22 kg sunt necomestibile (conținut intestine – 5 kg; păr, sânge, organe, parte din intestine – 17 kg). Presupunând că altă parte din corp nu poate fi utilizată sub nicio formă (cap, picioare), ridicăm conținutul necomestibil la 25 kg. Restul de 75 kg, tot teoretic, înseamnă: oase 7 kg, șorici – 3 kg, cap, picioare – 8 kg, grăsime –14 kg, carne macră, inclusiv mușchi – 43 kg.

Bani încasați de fermier

La un porc de 100 kg și un preț de livrare de 3,5 lei/kg, un fermier încasează 350 lei/cap de animal. La 6,2 lei/kg în viu, agricultorul vinde porcul cu 620 lei.

Preț produse în galantar

Am luat în considerare prețurile din măcelării sau de la standurile care au în spate un abator + carmangerie:  ficat de porc – 3,90 lei/kg; pulpă porc – 14,99 lei/kg; cotlet-14,50 lei; șorici – 20 lei/kg; carne porc tocată – 12,50 lei/kg; spate fără os – 13 lei/kg; mușchiuleț – 21,50 lei/kg; carne – 12-16 lei/kg; ceafă porc – 19,90 lei/kg; scăriță – 13 lei/kg; șunculiță – 12,50 lei/kg; piciorușe afumate – 5 lei/kg; urechi – 8 lei/kg, gușă afumată – 8 lei/kg; mușchiuleț file – 20 lei/kg; ciolan afumat – 17,99 lei/kh; ceafă de porc afumată – 24,90 lei/kg; scăriță afumată – 15,90 lei/kg; mușchi filé afumat – 24,99 lei/kg. Nu luăm în calcul că, în anumite magazine, în funcție și de oraș (prețuri mai mari în București ori în stațiunile turistice) sau la producătorii eco, găsim mușchiu­lețul și la 35 lei/kg sau șunca preparată acasă, la 25-30 lei/kg!

Bani încasați de comerciant (abator, carmangerie, magazin)

Și acum haideți să facem un calcul absolut estimativ: oase – 7 kg x13 lei/kg = 91 lei; șorici – 3 kg x 20 lei = 60 lei; picioare/cap – 3 kg x 5 lei = 15 lei; ciolan afumat 3 x 17,99 lei = 53,97; scăriță 2 kg x 13 lei = 26 lei; șuncă – 7 kg x 12,50 lei = 87,5 lei; grăsime în carne tocată plus carne de lucru, 14 kg x 12,50 = 175 lei; 36 kg de carne macră, inclusiv mușchi, la un preț mediu de 20 de lei = 720 lei. Avem un total de 1.288 lei la 75 kg de porc (partea comestibilă), deci se ajunge la o medie de 17,17 lei/kg de produs de carne de porc la raft. Dacă mai adăugăm în jur de 15-20% pentru partea de afumat, ar rezulta un preț de 1.545 lei.

Diferențe și observații

Un porc preluat de la producător cu 350 lei sau 620 lei (în anii buni, cu 750-770 lei) ajunge în galantar cu 1.288-1.545 lei. Diferența înseamnă cheltuieli de tranșare/procesare(mai puțin) + adaos (mai mult) pe lanțul dintre producător și consumator, acolo unde rămâne și cel mai însemnat câștig (dublu sau de 3 patru ori mai mare!)

Prima observație: la majorarea TVA, comercianții au ridicat aproape instantaneu și consistent prețul de livrare la raft. La diminuarea TVA, prețul n-a scăzut deloc sau nesemnificativ și oricum, la prima ocazie (majorare preț combustibil, electricitate, devalorizare monedă națională), acesta a revenit la valorile de dinainte de scăderea taxei.

A doua observație: indiferent care este prețul de livrare la poarta crescătoriei, mic sau mare, acesta nu se modifică substanțial la raft. S-a vândut mușchiulețul file sau cotletul haiducesc cu 32 sau 34 lei/kg și acum o zi, și acum 3 luni, și acum un an! Carnea tocată a costat 12-13 lei/kg și acum o lună, și acum un an! Piața n-a ținut deci cont de prăbușirea prețului la producător din perioada februarie-aprilie, cât să transmită fluctuația în minus și la raft. În schimb, dacă s-ar întâmpla ca prețul la poarta crescătoriei să crească amețitor, să zicem până la 8-8,5 lei/kg, veți vedea imediat scumpire la galantar!

Preț grâu vs pâine

Chiar într-unul dintre numerele trecute ale revistei noastre spuneam că prețul grâului a scăzut, în perioada campaniei de recoltare (luna iulie), la 0,-54-0, 55 lei/kg. Anul acesta, luând de bază datele statistice publicate de către MADR, prețul mediu a fluctuat de la aceste valori minimale, la 0,735 lei/kg în ianuarie, 0,688 lei/kg în februarie, 0,673 lei în martie, 0,655 lei/kg în aprilie, 0,657 lei/kg în mai, 0,635 lei/kg în iunie. La raft, în iulie, când prețul s-a prăbușit, în mod clar nu ați și nu am văzut pâinea ieftinindu-se! Ultima scădere de preț a fost în 2013, la reducerea TVA de la 24%, la 9%, când pâinea de 1 leu (franzelă albă, de 300 grame) s-a transformat în pâine de 0,80 lei, iar specialitatea neagră, de 600 grame, s-a ieftinit de la 2,7 lei, la 2,4 lei. În rest, nu a mai urmărit cineva evoluția prețului; a fost suficient să i se pună un nume, un ingredient, un ambalaj și pâinea a căpătat ce preț a vrut panificatorul. Scumpirile au fost de regulă insesizabile, cu 5 sau 10 bani, dar au fost, inclusiv pe fondul micșorării prețului grâului. Dar ca să vă faceți o idee, calculați singuri prețul pâinii, în raport cu cel al grâului, folosind consumurile din schema de mai jos.

Dintr-un kilogram de grâu rezultă 0,700-0,750 kg de făină

Consumuri specifice:

– între 0,705-0,720 kg făină / 1 kg de pâine neagră;

– între 0,720-0,740 kg făină / 1kg de pâine semialbă;

– între 0,725-0,775 kg făină / 1kg de pâine albă.

Materia primă reprezintă 50 -55% din prețul de cost al pâinii.

Exemplu: La o franzelă de 300 grame consumul de făină este de 0,218-0,233 kg! Dintr-un kg de grâu, respectiv din 0,700-0,750 kg de făină, se fabrică 3 franzele de 300 gr x 0,80 lei/buc = 2,4 lei. Comparați acest preț cu 0,55 sau 0,70 lei kilogramul de grâu!

Maria BOGDAN

Revista Agrobusiness nr. 17, 1-15 septembrie 2016 – pag. 6-7

Add a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.