cemrom doloflor

Preţul pâinii, de la poarta fermei până în rafturile magazinelor

Share Button

Ca urmare a ploilor abundente, în prima decadă a lunii iulie puţini erau fermierii care reuşiseră să finalizeze recoltarea la orz şi rapiţă pentru a putea intra cu combinele în lanurile de grâu. Dacă la rapiţă preţurile i-au mulţumit, la orz au invocat cu toţii costurile dezolante. Abia începând cu 10 iulie s-au apucat de recoltat grâul, al cărui preţ se zice că nu va sări de 0,4 lei/kg. Cert este că ploile au dat peste cap toate calculele fermierilor. Din cauza lor, oamenii au pierdut bani cu uscarea cerealelor, iar indicii de calitate au tras şi mai mult în jos preţurile de valorificare, oricum mici. Cei cu care am discutat sunt fermieri cu suprafeţe cuprinse între 200 şi 700 ha din judeţele Teleorman, Giurgiu, Călăraşi, Mehedinţi, dar şi din Prahova şi Buzău.

Orzul, la un preţ derizoriu

În ceea ce priveşte valorificare orzului anul acesta, cei mai mulţi dintre producători l-au vândut la un preţ dezolant:

0,3 lei + TVA. „În agricultură e jalnic! Nici Guvernul şi, mai nou, nici Dumnezeu nu mai ţin cu noi“, ne spune doamna Costache Doina din Prahova, care susţine că, deşi a obţinut un orz de nota zece cu o producţie de 5.100 kg/ha pe unele parcele, nu a reuşit să scoată mai mult de 0,3 lei/kg, acelaşi preţ care i-a fost oferit şi la orzoaică. În condiţiile în care cheltuielile la un hectar de orz au fost undeva la 1.400 lei, acolo unde a obţinut producţii medii de 3.700 kg/ha a ieşit în pierdere. „În general, preţul de valorificare nu acoperă cheltuielile, singurul câştig rămânând subvenţia, dacă va mai veni“, mai spune doamna Costache.

Rapiţa, un preţ mai bun

Pantazi Gabriel din Călăraşi exploatează o suprafaţă de 520 ha, accentul punându-l pe grâu şi rapiţă. Anul acesta a vândut rapiţa la Comcereal Fundulea cu 1,13 lei/kg. A fost cultura care, până la momentul de faţă, i-a adus cele mai mari satisfacţii şi asta pentru că a folosit o tehnologie ce i-a permis coacerea mai timpurie a seminţelor şi implicit intrarea la timp în câmp.

La grâu anticipează un preţ de vânzare de cel mult 0,45 lei/kg. De aici, de la poarta fermei, el se multiplică în progresie geometrică până să ajungă în raftul magazinelor sub formă de pâine sau paste făinoase.

Valentina ŞOIMU

2 Comments

Add a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *